Ajalugu

2018

Karikasarja korraldajad otsustavad jätkata sarja korraldamist kahes arvestuses: harrastajad, kes hüppavad kõrgusel 90 cm, ja amatöörid, kes hüppavad 110 cm kõrguseid takistusi. Auhinnafondi suurendatakse kuni 7700€ ja traditsiooniliselt antakse etappide võitjatele ka esemelisi auhindu. Kokku toimub 6 etappi ja finaal. Põnevas finaaliheitluses võidab harrastajate karika Riin Ingre Saare hobusel Mexicana ja amatööride karika viib kaasa Riinu Rahuoja hobusel Baron Abruka. Auto 100 paneb jällegi välja eriauhinna sarjas kõige rohkem punkte kogunud ratsanikule ja selleks on sõiduauto Porsche nädalane kasutusõigus, mille saab teist aastat järjest Kärt Kaseorg.

2017

Karikasari peetakse jällegi kahes arvestuses: harrastajate ja amatööride klassis. Kokku toimub  5 etappi ja finaal, hüpatakse kõrgusel 90-115 cm, kusjuures 5. etapi ja finaali punktid korrutatakse koefitsiendiga 1,5. Auto 100 paneb välja eriauhinna etappidel kõige rohkem punkte kogunud ratsanikule, kes saab 1 nädalaks enda käsutusse sõiduauto Porsche! Tallinn International Horse Show’l võidab harrastajate karika Kärt Kaseorg hobusel A Carte D’Or, amatööride karikas antakse Kelli Bachmannile hobusel Zitaco M. Kärt on ka sarjas osaleja, kes kogub kõige rohkem punkte ja saab nädal aega punase Porsche Macan S’i roolis sõitmist nautida (pildil).

2016

Karikasarja otsustatakse pidada kahes arvestuses: väike ring kõrgusel 90 cm ja suur ring kõrgusel 105 cm. Sarja viimasel, 5. etapil ja finaalis tõstetakse kõrguseid 5 cm võrra. Saku Suurhallis Tallinn International Horse Show raames toimunud finaalis võidab väikese ringi karika Riinu Rahuoja hobusel Baron Abruka ja suure ringi karika viib jälle koju Egle Palm hobusel Vedette B.  Suures ringis on punktitabelis 43 ja väikese ringi arvestuses 65 harrastajat.

 

2015

Veebruaris 2015 sõlmivad Eesti Ratsaspordi Liit ja Auto 100 AS koostöölepingu harrastajate karikasarja korraldamiseks.  Auto 100 AS toetab sarja kaubamärgi Porsche alt ja karikasari hakkab kandma nimetust „Porsche Karikas“. Karikasari toimub kõrgusel 100 cm, finaalis on kõrguseks 105 cm. Karikasarja finaal toimub 2. oktoobril 2015 Saku Suurhallis Tallinn International Horse Show’l ja esimese Porsche Karika viib kogu Egle Palm hobusega Vedette B. Sarja punktitabelis koguvad punkte 71 harrastajat.

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär ja Auto 100 juhatuse liige Janek Aavik lepingu sõlmimisel

Eesti Ratsaspordi Liidu peasekretär ja Auto 100 juhatuse liige Janek Aavik lepingu sõlmimisel.