Porsche Karika I etapp pakkus mitmeid üllatusi

Laupäeval, 19. mail alustas Viljandimaal Sammulis Porsche Karikas 2018, kui peeti karikasarja I etapp. Kohe avaetapp tõi kaasa mitmeid üllatusi.

Esimene positiivne üllatus oli loomulikult startide rohke arv. Kui eelnevatel aastatel on kõrgemas ringis olnud osavõtt väiksem, siis seekord oli mõlemas klassis pea võrdne arv starte.  Kokku tehti harrastajate ja amatööride ringides kokku üle 80 stardi.

Esimesena asusid võistlustulle harrastajate ringi võistlejad, kellele kohalik rajameister Teet Juul oli pannud üles 90 cm kõrguse kahefaasilise parkuuri. Kui raja esimeses osas olid pikemad vahed ja aega sammu sättida, siis teine osa oli tihe keerutamine, mis pani nii mõnegi sportlase pea ringi käima ja vales suunas kappama. Võit tuli neile, kel suure kiiruse juures rada meeles püsis ja lõikamised hästi välja kukkusid. 45 võistluspaari seast sõitsid mõlemad faasid puhtalt siiski lausa 23 paari.

Väikese üllatusena tuli võitjaks koolisõitja Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK), kes eelnevatest aastatest tuntud Janely Saare ratsuga Mexicana end esikohale kihutas. Teise koha sai Riinu klubikaaslane Tiiu Saarniit hobusel Kent Lakes. Kolmandaks tulid Helene Proover (Viru Ratsu) ja Up To Date, kes on olid edukad sarjas ka eelmisel aastal.

Riin Ingre sõnul ootas ta starti minnes salamisi võitu. „Mul on väga hea hobune, kes päästis mind täna mitu korda välja.“ Sportlase sõnul on ta viimastel aastatel olnud pigem keskendunud pereloomisele ja oma esimele valikule – koolisõidule. Nüüd on ta leidnud tee uuesti tagasi hüppamise juurde ja nagu näha, edukalt.

Amatööride klassis võtsid esimese etapi väljakutse vastu 39 võistluspaari. Päris mitmele paarile oli see esimene 110 cm parkuur ja lihtsalt see ei tulnud, mida näitasid ka tulemused. Kahefaasilise raja läbis puhtalt vaid üheksa paari. Loodevatasti saavad ratsanikud järgmiseks etapiks veidi enesekindlust juurde ja Ruilas näeme kindlasti juba palju paremaid sooritusi. Rajal kasutas kavalat lõikamist üheksandalt takistuselt kümnendale vaid kolm ratsanikku, nende seas Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) kiirel Aga Flamenco von Feichtil ja Kelli Bachmann (Tartu Kalevi RK) Zitaco M-l. Kärt napsas vaid sekundisajandiku kiirema ajaga seekord esikoha ja viis koju Porsche Karika Sammuli etapi amatööride klassi võidu.

Võitja sõnul tuli võit raskelt, sest võistluskogemust tal sellel kõrgusel veel pole. „Õnneks on Falmenco väga kogenud hobune ja tõi meid täna võidule,“ ütles Kärt. Ka sellel aastal on tal kindel siht silme ees: koguda sarjas kõige rohkem punkte ja võita Porsche nädalane kasutusõigus, nagu see õnnestus tal 2017. a. „See on tõsi, et eelmisel aastal ei tahtnud ma autot üldse tagasi anda. See maastur (Macan S – toim.) oli mulle just sobiv seal auklikel maateedel liiklemiseks, nii et sel aastal kuluks see ka marjaks ära,“ muigas võitja.

Porsche Karikas jätkab juba paari nädala pärast Ruilas, kus peetakse II etapp.

Tulemused: https://ratsanet.ee/events/1339?locale=et&year=2018

Tahame siinkohal ka tänada Sammuli talli toimekat meeskonda ja vabatahtlikke toreda võistluse eest!