Porsche Karika Sammuli võitjad olid edukad ka Ruilas

Imelisel suvisel pühapäeval võistlesid harrastajad Ruilas Porsche Karika II etapil. Võistlus pakkus nii rõõmu, draamat kui põnevust.

Rõõm oli näha, et Ruilasse tuli mõlemasse klassi pea sama palju võistlejaid, kui oli Sammulis. 90 cm kõrguses harrastajate ringis asus võistlustulle 38 ja 110 cm amatööride sõidus 36 võistluspaari. Kõige suuremaks väljakutseks mõlemas parkuuris osutus kolmas takistus, mille all olid väikeste kaarjate avadega klotsid, mis omakorda heitsid takistuse ette varje. Nähtavasti see osutus paljudele hobustele nii hirmsaks, et nad jäid seda vaatama ja mitmedki keeldusid sealt üle hüppamast. Sellel tõkkel juhtus ka kõige õnnetum õnnetus, kus üks ratsanik vajas peale kukkumist lausa arstiabi. Soovime siinkohal talle kiiret paranemist! Kukkumisi ja tõrkeid jagus, kuid näha sai ka väga ilusaid sõite.

Esimesena selgusid võitjad madalamas ringis. Esikolmik oli väga tasavägine, sest kõik kolm ratsanikku lõpetasid sama sekundi sees. Kümnendana startinud Riin Ingre Saare (Pärnumaa RSK) Mexicanal alustas väga tugevalt, tehes tempoka sõidu. Viimasel takistusel oli Riinul väga palju õnne, kui üks latt kõikus tugevalt, kuid jäi siiski peale. Talle pakkus tõsist konkurentsi neli ratsanikku hiljem alustanud klubikaaslane Tiiu Saarniit hobusel Kent Lakes, olles napilt aeglasem. Viimaste seas sõitnud Helene Proover (Viru Ratsu) ja Up To Date olid samuti kiired, jäädes siiski omakorda mõne sekundisajandikuga Tiiust tahapoole. Nii oli kokkuvõttes esikolmik täpselt sama, mis Sammulis.

Õnnelik võitja sõnas, et kurikuulsal kolmandal takistusel oli ka temal raskusi. „Pidin ise ka sääre kõvasti enne tõket peal hoidma, sest minu hobune jäi seda vaatama. Õnneks ületasime selle lõpuks edukalt.“ Konkurente jälgides märkis Riin, et harrastajaid ühendab üks joon – kõik ihkavad võitja. „Täna läks paremini neil, kellel oli õnne oli. Õnneks olin mina nende õnnelike seas,“ naeris Riin.

Kõrgema sõidu sportlased, kellest paljud ka harrastajate klassi vaatamas olid, läksid võistlema juba tõsisemate nägudega. Rada oli eelmise sõiduga võrreldes põhimõtteliselt sama, erinevus oli vaid teise faasi lõpuosas, kuhu oli lisatud juurde veel üks tõke ja paar pööret rohkem. Ka siin oli paljudel tegemist, et saada üle kolmandast tõkkest, ette tuli ka kukkumisi. Siiski lõppes kõik õnnelikult ja võidurõõmu nautis sarnaselt Sammuli etapile Kärt Kaseorg (Viljandimaa RSK) hobusega Aga Flamenco von Feicht. Temast tahapoole jäi pea sekundi võrra aeglasema ajaga Hanna Brigitta Heinlaid (Märjamaa RSK) Landoral, kes, olles stardijärjekorras päris eesotsas, juhtis võistlust pikalt. Kolmanda kohaga lõpetasid Riinu Rahuoja (Hiiumaa RSK) ja Baron Abruka.

Kärt viskas nalja, et ta üritas küll nii väga seda võitu ära rikkuda, aga hobune oli nii tubli ja heas vormis, et esikoht tuli siiski neile. „Täna oli minu jaoks kõige raskem tempo hoidmine. Seljas tundub, et hoogu nagu oleks, aga kuna hobune on väikest kasvu, siis peab ta kiiremini  liikuma, et puhtalt hüpata.“ Tema sõnul oli rajameister vaeva näinud ja pannud sõitjatele mitmeid komistuskivisid, mis saidki mitmele sõitjale saatuslikuks. Kärdi strateegiaks oli teha ilus sõit, aga kuna see plaan läks luhta, siis tuli võidu peale sõita.

Ruila võistluspäev jätkus veel kõrgemate sõitudega. Oli tore võistlus ja täname siinkohal kogu Ruila tiimi eduka korralduse eest!

Porsche Karika osalejad kogunevad juba peagi Jüri talli, kus 16. juunil jõuab sari poole peale ja peetakse III etapp.

Võistluse tulemused